poniedziałek, 19 listopada 2018

SKAZA - Robert Małecki



"Milczenie to skarb z ukrytą tajemnicą...". Z książkami Roberta Małeckiego jest podobnie. Składają się głównie z osobistych tragedii, które łącząc się tworzą enigmatyczny, zaskakujący i wciągający obraz. Obraz namalowany skrajnymi emocjami. Życiowy i przejmujący, z niemalże żywymi ludźmi, posiadającymi niejedną skazę.

piątek, 16 listopada 2018

NAJSZCZĘŚLIWSZA - Max Czornyj



"Szczęście", to pożądany stan, wywołany szeregiem zdarzeń odbieranych przez podmiot jako pozytywne. Zdarza się jednak, że otoczenie nie jest w stanie podzielać danej radości, ani zrozumieć niemoralnych pobudek, które kierują ludźmi podczas dążenia do odczuwania swojej własnej wersji tej emocji. Droga po trupach do celu przysparza bowiem zwykle zupełnie odwrotnych uczuć. Czy można więc uszczęśliwiać siebie kosztem innych? Jak pojąć czerpanie radości z pobicia, gwałtu, czy morderstwa? Czy w obliczu tragedii można być Najszczęśliwszym?

piątek, 9 listopada 2018

TORBA "NIEPODLEGŁOŚCIOWA". taniaksiazka.pl




"Kim ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój?..." - Torba niepodległościowa! :)
Chyba pierwsza taka promocja, dzięki której "dumni z polskości" ludzie mogą zyskać praktyczny symbol przywiązania do narodu. Tania książka zaprasza na zakupy.

wtorek, 6 listopada 2018

NIE MA JAK U MAMY - MAGDALENA WITKIEWICZ



Magdalena Witkiewicz - coraz chudsza i (mimo upływu czasu) młodsza "specjalistka od szczęśliwych zakończeń" pisze już od dziesięciu lat. Nigdy nie ukrywała, że jej pierwsza bohaterka - Milaczek ma w sobie coś z niej samej. Czytając trzy pierwsze tomy z serii łatwo można było odnaleźć podobieństwa. Warto więc sięgnąć po kolejną część przygód Mileny i sprawdzić, co słychać u niej (a może więc i u Autorki). Tym bardziej, że słynny Milaczek zaczyna przygodę z bieganiem i po drodze spotyka niejedną ciekawą postać.

poniedziałek, 5 listopada 2018

KONTRATYP - REMIGIUSZ MRÓZ - VIII CHYŁKA.



Jakiś czas temu chyba każdy (w tym zupełnie niezwiązani z górami ludzie) śledził historię Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol. Niektórzy przy tym owszem wspinali się na szczyt, ale chamstwa i ignorancji, przy którym Nanga Parbat wydawał się nie aż tak wysoki. Z łatwością przychodziło oskarżanie himalaistki, która w mniemaniu obserwatorów nie udzieliła pomocy swojemu górskiemu partnerowi, przez co przyczyniła się do jego śmierci. Podobna historia ma miejsce w świecie kreowanym przez Remigiusza Mroza. Różnica jest taka, że tragedia ma swój początek w drodze na Annapurnę - inny ośmiotysięcznik, a wściekły atak "specjalistów" odpierać będzie Chyłka, która sama nie ma nic wspólnego z górami.