środa, 19 lipca 2017

LECZENIE POPRZEZ ŻYWIENIE | UDAR CIEPLNY | WYBICIE SZYBY


Zrobiło się gorąco, a upały są szczególnie niebezpieczne dla bokserów, buldogów i innych psów brachycefalicznych. Pamiętajcie, w upalne dni, należy zapewnić naszym psom i kotom w miarę możliwości optymalne warunki i nie narażać ich na niebezpieczeństwo udaru cieplnego bądź szoku termicznego. Tak więc, gdy słupek rtęci na termometrze niebezpiecznie idzie w górę, zastosujmy pewne zasady:

- spacer w godzinach wczesnorannych, późnowieczornych lub nocnych
- podczas najwyższych temperatur tylko szybkie wyjście, aby pies mógł zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne, najlepiej idąc cieniem, pod drzewami
- w dzień, gdy niemożliwe jest zapewnienie psu chłodnego pomieszczenia, okładanie psów mokrymi ręcznikami lub stosowanie mat chłodzących
- na zewnątrz miski, baseny z wodą, żeby pies mógł się schłodzić
- nie pozwalajmy psu wylegiwać się/przesiadywać na słońcu
- zapewnienie psu dostępu do czystej, chłodnej wody
- w upalny dzień nie bierz psa na forsowny spacer a w żadnym wypadku na bieg koło roweru, biegnący pies bardzo szybko się przegrzewa
- nie zakładaj psu kagańca, musi mieć możliwość otwarcia pyska i dyszenia
- NIGDY NIE ZOSTAWIAĆ PSA W SAMOCHODZIE, NAWET PRZY OTWARTYCH OKNACH TEMPERATURA W BARDZO KRÓTKI CZASIE WZROŚNIE DO ZAGRAŻAJĄCEJ PSU I BARDZO CZĘSTO PROWADZĄCEJ DO ZGONU.


Widząc psa zamkniętego w samochodzie mamy prawo na wybicie szyby czyli krótko mówiąc, zniszczenie mienia. W celu ratowania życia psa, nikt nie patrzy na ewentualne szkody, liczy się tylko ratowanie. Osoba/opiekun który pozostawił psa w samochodzie a tym samym naraził go na utratę zdrowia a nawet życia, odpowiada karnie. Osoba ratująca zwierzaka nie ponosi konsekwencji za zniszczone mienie. Chroniąc więc czyli zapewniając bezpieczeństwo naszym czworonogom, chronimy również nasze mienie i nie narażamy się na odpowiedzialność karną.


Niestety, bardzo często widzimy psy/koty a nawet dzieci zamknięte w upalny dzień w samochodzie, bo rodzice, opiekunowie "poszli tylko na szybkie zakupy".
Każdorazowo należy zadzwonić pod 112 i w razie możliwości nagrać zdarzenie, aby mieć dowód, że nasze działanie (wybicie szyby) było słuszne.


Udar cieplny PRAKTYCZNE ASPEKTY POSTĘPOWANIA - Artykuł - lek. wet. Rafał Niziołek ESVC, IVECCS, Prywatna Praktyka Weterynaryjna w Warszawie, Klinika Małych Zwierząt Katedry Nauk KlinicznychWydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.


LECZENIE POPRZEZ ŻYWIENIE
FORZA10 INTESTINAL ACTIVE
Karma nutraceutyczna - pomaga w leczeniu dolegliwości układu trawiennego oraz zaburzeń i nietolerancji pokarmowych, które atakują układ żołądkowo-jelitowy.


Model karmienia Missi dwa razy na dobę latem sprawdza się bez zarzutu. W sumie, jeśli uda nam się jesienią powoli zwiększyć jej porcje żywieniowe, być może pozostaniemy przy tym systemie karmienia, bo jest wygodniejszy, gdy ma się dwa psy.

Forza 10 intestinal active sprawdza się nadal pod każdym względem i nawet sytuacje dla bokserki stresujące bądź bardzo ekscytujące nie doprowadzają do jakichkolwiek problemów gastrycznych. Jak już wielokrotnie podkreślałam, karma jest doskonała a pies zdrowy, radosny, mniej zestresowany.

Nadal, bezspornie Forza 10 intestinal active jest bezkonkurencyjna.

1. układ pokarmowy - trawienie, przyswajanie prawidłowe, brak wzdęć i gazów, brak wymiotów, stolce małe, zwarte

2. skóra i okrywa włosowa - rewelacja, skóra czysta, sierść błyszcząca, kolor wysycony

3. uszy czyste bez patologicznej wydzieliny i zapachu

4. oczy czyste, błyszczące, pełne blasku i radości życia

5. waga - trzyma się na jednym poziomie, nadal mamy 17 kg, a więc stopień odżywienia dla Missi optymalny

6. układ nerwowy - bez zarzutu, Misia jest spokojniejsza, choć pełna młodzieńczego wigoru, bez cienia agresji reaguje na ludzi czy inne zwierzęta

Jednym słowem - szczęśliwy, radosny pies, który każdego dnia wygrywa z przeciwnościami losu.1 komentarz:

  1. Na razie powiem tylko tyle że Mam karmę i ogromną nadzieję którą NAM Elu dalaś że wszytstko będzie ok.

    OdpowiedzUsuń

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,