czwartek, 20 lipca 2017

NIE MÓW NIKOMU - Harlan CobenLekarz, który z uwagi na swoją praktykę oswaja śmierć i godzi się z nią regularnie, od ośmiu lat żyje w żałobie. Stara się ułożyć sobie życie, choć nie wpuszcza do niego nowej kobiety. Wciąż żyje wspomnieniami. Oddaje się pracy by zagłuszyć smutek po tragicznej śmierci żony. Był z nią praktycznie od zawsze. Od najmłodszych lat. Nawet nie pamiętał swojego świata bez niej. Przez ostatnie lata starał się go odbudować. Stworzyć na nowo. Wszystko jednak posypało się, gdy dostał wiadomość zza grobu. Oszalał z miłości i żalu? A może właśnie przejrzał na oczy?
W związkach, które trwają wiele lat wystarczy jedno spojrzenie, bądź słowo, które dla całej reszty świata będzie niezrozumiałe. Nic nie wnoszące. Dla Davida i Elizabeth były one kluczowe. Stworzyli swój własny słownik i jako jedyni znali zawarte w nim definicje. Mało kto wiedział, kiedy dokładnie wypada "czas całusa" i z pewnością nikt prócz pochowanej przed laty żony Beck'a nie byłby w stanie zostawiać wiadomości, które do niego trafiają. Enigmatyczne maile rozdrapują rany i dają nadzieję. Budzą też strach. Całkiem uzasadniony.Spirala niepewności nakręca się z każdą chwilą. Wciąga też innych ludzi mających swoje tajemnice.
Co tak naprawdę wydarzyło się przed laty? Kto zawinił? Co zostało przemilczane? Ile ludzie są w stanie zrobić z miłości i żalu? Czy można kogoś zabić a całą resztę oszukać?
Nawet jeśli ktoś zna odpowiedzi to i tak milczy, bo w głowie dźwięczą mu słowa "Nie mów nikomu". W pewnej chwili jednak tajemnic jest zbyt dużo, by je udźwignąć.

Harlan Coben stworzył niesamowitą historię. Ustami mocno doświadczonego mężczyzny opowiedział o ludzkich emocjach. O tym, do czego zdolny jest człowiek. Ile możne znieść. Jak długo trwać może żałoba i ile czasu potrzeba by przebaczyć i zapomnieć.
"Nie mów nikomu" to książka, o której chciałoby się mówić każdemu. Szczególnie po zakończeniu, które burzy powstały w głowie czytelnika świat, dokładnie tak, jak wiadomość od zamordowanej osiem lat wcześniej kobiety zniszczyła otoczenie głównego bohatera."Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić."
Rewelacyjny, pięknie oprawiony thriller, który sprawił, że zamarzyła mi się cała kolekcja powieści Autora. Okładki są naprawdę genialne i myślę, że po nich śmiało można oceniać książki.

 


"NIE MÓW NIKOMU"
Harlan Coben
Wydawnictwo Albatros

Stron: 400
Ekranizacja: Nie mów nikomu (2006) (Ne le dis à personne)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,