poniedziałek, 19 czerwca 2017

ZAPISANE W WODZIE - Paula HawkinsSą takie miejsca - lasy, urwiska, głębiny - gdzie natura stwarza optymalne warunki do żegnania się z życiem. Swoim specyficznym pięknem wysyła wręcz zaproszenie do ludzi noszących zbyt duży smutek w sercu. Jedna samobójcza śmierć ciągnie za sobą kolejną, jakby dawała przyzwolenie na pożegnanie się ze wszystkimi problemami. Na skraju lasu, nad przepaścią, na brzegu topieliska samobójca zostawia ciężar, który później podnoszą jego bliscy. Dodaje im też do niego pytanie "dlaczego?", na które trudno jest znaleźć dobrą odpowiedź. A ponoć ludzie nawet po śmierci mogą dużo powiedzieć. Ponoć wszystko jest "Zapisane w wodzie". Cała historia. Kilka jej wersji.

"Przyjrzyj się uważniej, a zobaczysz, że jest tu także urwisko Beachy Head w Sussex, las Aokigahara w Japonii, klif Preikestolen w Norwegii. Miejsca, do których jadą pogrążeni w bólu ludzie, aby ze wszystkim skończyć, katedry rozpaczy."
Beachy Head – East Sussex by Rhys Davies

Takim miejscem jest też topielisko w Beckford. Magnetyczna, smutna woda w której zapisała się historia tych, którzy skoczyli i tych, którym ktoś pomógł. Siłę tej głębiny wykorzystała między innymi Nel Abbott. Kobieta od lat interesująca się smutnymi ludźmi kończącymi życie w rzece. Swoje przemyślenia i wizje spisywała by wydać je w formie książki. Któregoś dnia jednak zamilkła i zostawiła po sobie dorastającą córkę, notatki i tajemnice. Zostawiła po sobie pytanie: skoczyła?


Odpowiedzi szukają nie tylko Abbottowie. Każda rodzina, którą dotknęła tak osobista tragedia próbują ją odnaleźć. Próbują uczepić się czegoś, co pozwoli im na unoszenie się po powierzchni żalu i żałoby. Potrzebują znaleźć powód. Szukają winnego.


"Kłopotliwe kobiety biorą czasem sprawy w swoje ręce."
Topią się w swoim smutku. Nie mogą złapać oddechu.

ZAPISANE W WODZIE to nowy thriller autorki bestsellera - Dziewczyna z pociągu. Autorka - Paula Hawkins ustami skrajnie różnych ludzi opowiada niejedną historię. Każda z nich zabiera na emocjonalne dno i głęboko wnika w ludzką psychikę. Pozwala zajrzeć do głowy samobójcy i przeczytać myśli tych, którzy z takim końcem życia bliskich muszą się uporać. Pokazuje też jak łatwo pozbyć się "kłopotliwych" kobiet, kierując je w stronę przepaści.


Mocna książka, która szybko się kończy. Pisana w naturalny, bardzo emocjonalny sposób i opowiadająca historię z wielu perspektyw. Uwieńczona piękną okładką.

Zdecydowanie czekam na ekranizację i na kolejną powieść Autorki.

ZAPISANE W WODZIE
Autorka: Paula Hawkins
Wydawnictwo: Świat KsiążkiStron: 362
Premiera: 2017


"Niektórzy twierdzą, że topielice pozostawiły w wodzie cząstkę siebie. Inni, że rzeka zachowała część ich mocy, bo od stuleci przyciąga na brzeg wszelkiego rodzaju nieszczęśnice, kobiety pechowe, zrozpaczone i zagubione."

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Promocja. Czerwiec 2017 r. 31% rabatu od ceny rynkowej na książki dla kobiet. Rabat objął blisko 20 tys. książek z działu. Ważne do: 20.06.2017 r. lub do wyczerpania zapasów promocyjnych egzemplarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,