piątek, 2 sierpnia 2019

MILION NOWYCH CHWIL - KATHERINE CENTERJedna krótka chwila i decyzja podjęta wbrew sobie mogą zmienić wszystko. Wystarczy sekunda, by dotychczasowe życie runęło w gruzach. By osobisty świat się posypał, przygniatając nas niewyobrażalnym ciężarem, oszpecając i odbierając nie tylko radość, ale i sprawność oraz miłość. Czy można się przed tym uchronić? Czy po wypadku da się stanąć na nogi i przeżyć milion nowych chwil? I w końcu, czy to zupełnie inne życie może okazać się lepsze?

Czasem odczuwamy dziwny, niezrozumiały dla większości lęk. Uczucie niepokoju towarzyszy nam przez całe życie podczas danej sytuacji, choć nie znamy jego źródła. Nie umiemy nad nim panować. Czym jest ten strach? To przeczucie? Ostrzeżenie? Przeznaczenie?

Margaret paraliżowała sama myśl o lataniu. Bała się od najmłodszych lat, snując czarne scenariusze. Zupełnie tak, jakby wiedziała, że właśnie w samolocie jej życie poniekąd się skończy, a paraliż nie będzie związany tylko ze strachem. Jedna chwila wystarczyła, by dała się przekonać ukochanemu na krótki przelot, który miał odmienić jej życie. Zrobiła to dla niego.
Przeżyła, choć część jej odeszła na zawsze.

Milion nowych chwil to literacki dowód na kruchość życia i niepewność relacji. Pełna bólu opowieść naszpikowana jest nadzieją, wiarą i ludzką siłą. To historia o osobistym końcu świata, który można przetrwać, a przy odpowiednich ludziach wyjść z tej tragedii silniejszym. Katherine Center stworzyła powieść o powtórnym narodzeniu. Ta książka jest lekcją docenienia życia, bliskich i naszej codzienności, która w brutalny sposób może być nam odebrana.


Autorka w cudowny sposób spisała samo życie opisując jego słodko-gorzki smak. Historia jest ciężka, ale paradoksalnie nieprzytłaczająca. Nie brak w niej momentów powodujących uśmiech i zadumę. Nie brak wzruszeń i skrajnych emocji. Piękna powieść!MILION NOWYCH CHWIL
KATHERINE CENTER
WYDAWNICTWO MUZA
STRON: 415

Księgarnia Internetowa MUZA SA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,