sobota, 4 marca 2017

PANNY ROZTROPNE - Magdalena Witkiewicz - część 2 serii o Milaczku."Panny Roztropne" powinny mieć przy sobie zawsze oliwę do lampy, tudzież zapasowe baterie do latarki, która za zadanie ma rozjaśnić staropanieńskie życie i rzucić światło na oblubieńca. Panny roztropne zwykle mają problemy - niezależnie od tego, czy ewentualny obiekt westchnień pojawia się na horyzoncie, czy stoi w cieniu. Bycie (z) taką panną bywa więc kłopotliwe. Kłopotliwe i zabawne. Ich życie przypomina romantyczną komedię w której wątek miłośny nie jest oklepany, chociażby z uwagi na to, że przydarzyć się może w każdym wieku i w każdym... rozmiarze. Doskonale wie o tym Milaczek. Jeszcze lepszą specjalistą jest Magdalena Witkiewicz.
"Wszystko można znaleźć po ciemku. Szczęście też. Wystarczy tylko chcieć."
Panną Roztropną dobrze jest być przez całe życie, więc mamy przyjemność sprawdzić jaki poziom rozwagi ma w sobie ośmioletnia dziewczynka, dwie blisko trzydziestolatki i kobieta po sześćdziesiątce. Warto też sprawdzić, co o ich przezorności myśli pies, wszak te stworzenia roztropność mają wrodzoną.
Z romantycznej komedii Magdaleny Witkiewicz wyłowić możemy plątaninę emocji, sporą dawkę humoru i lekcję roztropności, która przydać się może w każdym momencie życia, niezależnie od tego, czy mamy w sobie coś z Bachora (który ma misję zwalczenia cudzołożenia), Milaczka (cierpiącego na brak miłości), Aleksandry (odbudowującej swoje życie po obecności indywiduum), czy Zofii (która na "stare lata" chce się uczyć).

 

"Bo trzeba pozbierać rozklekotane emocje i twardo brnąć dalej w życie."
 "Panny Roztropne" są kontynuacją niesamowicie ciepłej i delikatnej historii Milaczka, który - jakby nie patrzeć - zmądrzał od części pierwszej, ale nie przestał bawić i zaskakiwać.

"Jak mężczyzna chce zabłysnąć, trzeba mu stworzyć ku temu okazję."

 

Powieść została napisana przez jedną z najbardziej roztropnych kobiet, jaką znam. Magdalena Witkiewicz kolejny raz pokazała, że istota inteligentna i bardzo zdolna wciąż lubi się śmiać i rozśmieszać innych. Tą książką zdecydowanie udaje jej się poprawić humor.
Wydaje mi się, że nawet jeśli nie mamy oliwy, czy zapasowych baterii powinnyśmy okazać się na tyle roztropne, by to przeczytać.
Tym bardziej, że możemy pozwolić sobie na to, aby później spróbować "Szczęście pachnące wanilią".


"PANNY ROZTROPNE"
Cykl o Milaczku
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo Filia
Stron: 262


____________________________________________________________________________
"Czereśnie zawsze muszą być dwie"? Premiera 10 maja!

Drzewo czereśni potrzebuje
innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita.

Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Niegdyś piękny, stary dom otoczony sadem kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.
Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem…
Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.
Zdjęcie użytkownika Magdalena Witkiewicz Official.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,