środa, 24 listopada 2021

UWIKŁANA - ALICJA SINICKA


Wysoka wrażliwość i mocniejsze przeżywanie świata zwykle mają trudne podłoże. Pełne bólu, strachu, niezrozumienia i żalu. Gdy widzi się więcej, cierpienie obezwładnia umysł i sprawia, że zaczyna on chorować. Uwikłana w sieci ogromnych emocji osoba widzi zniekształconą, przejaskrawioną rzeczywistość. Do czego jest więc zdolna? Co może zrobić z miłości lub żalu? A może z czym musi się mierzyć i dlaczego tak łatwo ją wykorzystać, oszukać, omamić? 

Zuza jest żywym kłębowiskiem smutku i melancholii. Przerastające ją uczucia szukają ujścia, a ona stara się odnaleźć drogę ucieczki od przeżywania. Spisywanie słów zajmujących jej umysł wydawało się naturalne. Szczerość, prawdziwość i autentyczność jej poezji okazały się droga do sukcesu. Na takiej ścieżce zawsze jednak stoi jakąś prywatną tragedia. Ta dziewczyna przeżyła ich wiele. Opuszczenie i strata wpisane są w jej smutne życie. Żałoba po czasie przynieść może jednak jakieś ukojenie. Zaginięcie siostry i mglista świadomość udziału w jej zniknięciu nie da jednak Zuzię spokoju. Nowe otoczenie i znajomości wcale nie pomagają. Wydarzenia tworzą spiralę obłędu. A może ktoś tylko chce, by dziewczyna czuła, że traci psychiczne zdrowie? Co tak naprawdę wydarzyło się w lesie? Czy przeciążony emocjami umysł zdoła zrozumieć prawdę? 


"Wysoka wrażliwość to więzienie. Człowiek cały czas czuje się osaczony przez własne emocje." 
Alicja Sinicka ma wyjątkowy dar do wnikania w zaburzoną psychikę. Kreśląc myśli ludzi, którzy odczuwają inaczej tworzy napięcie i powoli wciąga czytelnika w świat absurdu i cierpienia. W każdej książce Autorki widać szeroką wiedzę w zakresie tematów po których się porusza. Analizuje i stara się zrozumieć co może siedzieć w ludzkich głowach. Uwikłana to świetne potwierdzenie jej talentu, wrażliwości i inteligencji. Powieść kipi od emocji, ciekawi i prowokuje do zastanowienia się nad tym, co jest prawdziwe. Odrobinę męczy melancholia głównej bohaterki, ale równocześnie ma się poczucie, że to rzeczywista postać. Artystyczna dusza, trawiona m.in przez smutek.

Powieść wydana została przez Wydawnictwo Kobiece, które właśnie świętuje szóste urodziny. Jest ono gwarancją wyjątkowych emocji i szczegółowego dopracowania. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz