czwartek, 21 czerwca 2018

GPS SZCZĘŚCIA... czyli jak wydostać się z Czarnej D. - M. Witkiewicz, M. Grochowska, J. Zagner-Kołat.


Ostatnio półki w księgarniach uginają się pod ciężarem złotych rad. Poradniki wszelkiej maści mają pomóc w zdejmowaniu ciężaru - od egzystencjalnego, poprzez ten oparty na nadwyżce kilogramów. I o ile nie każdy boryka się z nadwagą, to zdecydowanie wszyscy, bez wyjątków znajdują się czasem w miejscu, gdzie zwyczajnie źle im się żyje. Potrzebny jest wtedy swoisty GPS Szczęścia, czyli książkowa wskazówka "jak się wydostać z Czarnej D." Specjalistka od szczęśliwych zakończeń - Magdalena Witkiewicz, postanowiła nakreślić mapę. Udało jej się to przy pomocy coacha - Marzeny Grochowskiej.Nikt z nas nie lubi, gdy ktoś mówi jak mamy żyć, co myśleć i dokąd zmierzać. Czasem jednak potrzebny jest motywacyjny, nienachalny kopniak, który pozwoli obrać odpowiedni kierunek. Doradzanie to jednak kwestia bardzo delikatna. Zlepkiem słów, układających się w puste frazesy łatwo można przysporzyć więcej szkody i utwierdzić człowieka w przekonaniu o beznadziei. I choć każdy potrzebuje czegoś innego - i jednym np. głaskanie po głowie pomoże, a innych rozsierdzi, to w każdym przypadku warto chyba sięgnąć po ten nietypowy poradnik.
"GPS Szczęścia..." łączy w sobie:
-  mądre przemyślenia MARZENY GROCHOWSKIEJ - kobiety, która jest trenerem biznesu, life&bussines coachem i strategiem psychologii pozytywnej,
- bajkę - niebajkę MAGDALENY WITKIEWICZ - poniekąd "ośmieszającą" ludzkie problemy i zachowania,
- obrazki JOANNY ZAGNER-KOŁAT - wywołujące uśmiech i zapisujące się w głowie,
- miejsce do twórczego wyżycia się, odnotowania przemyśleń i przetrawienia tego... co trawi(ło) umysł,


Całość - poprzez formę i treści uczy dystansu, zarówno do siebie jak i do świata. "Kilka słów od coacha" pozwala spojrzeć na problem z innej perspektywy, a literacko-ilustracyjny zastrzyk pozwala go lepiej zobrazować.

Zdecydowanie nigdy wcześniej nie spotkałam takiej "pomocnej dłoni".
Wydaje mi się, że warto po nią sięgnąć. Przeczytać - od deski do deski, przemyśleć i zabazgrolić. :)
Trzeba przyznać, że GPS Szczęścia jest pięknie wydany!


Wydawnictwo Od Deski Do Deski
Stron: 256

1 komentarz:

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,