poniedziałek, 7 maja 2018

NA SKRAJU ZAŁAMANIA - B. A. PARISWystarczy chwila, by misternie układane życie posypało się, tworząc chaos, w którym trudno wytrwać. Kilka sekund i jedna decyzja zmienić mogą wszystko i za błąd - nieuwagę, bezmyślność, zapomnienie, człowiek jest skazany na najcięższe więzienie. To, którego kraty ograniczają obszar wyobraźni, napędzanej lękiem i wyrzutami sumienia. To, zwane umysłem. Każda próba ucieczki z niego - choćby za sprawą leków zaostrza rygor. Odbiera tlen i nadzieję. Wydłuża karę, aż w końcu ludzka natura postawi skazańca "Na skraju załamania".

Każdy żywioł ma niszczycielską moc. Czasem jednak burza nie łamie drzew, a niszczy coś w człowieku, nie zrywa dachów, a odrzuca logiczne myślenie. Nie razi piorunem, a ludzką słabością - strachem, żalem. Przygniata wyrzutami sumienia. Ciężarem dławiącym, niszczącym i uniemożliwiającym życie.

Taka burza przeszła przez życie Cass. Deszcz zmył z niej całe szczęście, gdy pewnej nocy, kierowana lękiem postąpiła wbrew sobie i nie pomogła. Zginęła wówczas niewinna kobieta - młoda matka malutkich bliźniaczek. Mordercy nie złapano, a mimo to ktoś trafił do więzienia. Aresztem stało się życie, celą - dom, który wcale nie dawał poczucia bezpieczeństwa. Głuche telefony i ślady obecności szaleńca nie dawały o sobie zapomnieć, mimo, że ostatnimi czasy pamięć Cass zaczynała szwankować."Na skraju załamania" to według mnie jedna z lepszych książek tego roku. Jak w przypadku pierwszej powieści B. A. Paris - "Za zamkniętymi drzwiami" pozwala zagłębić się w najsmutniejsze i najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Rzuca na nie odrobinę światła i pozwala czytelnikowi objąć rozumem to, co trudne do zrozumienia. Zmusza do myślenia i weryfikowania własnego życia, szczególnie w miejscu, które powinno być azylem. We własnym domu.

Każda kolejna strona wciąga i pozwala na emocjonalne zaangażowanie się w sprawę. Można więc na chwilę stanąć "Na skraju załamania" i spojrzeć w dół. A potem zamknąć książkę i zastanowić się nad tym, komu tak naprawdę możemy ufać i gdzie jesteśmy w pełni bezpieczni.

Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Wydawnictwo Albatros znów mnie zachwyciło - zarówno okładką, jak i treścią.
Nie mogę się doczekać kolejnych TAKICH bestsellerów.NA SKRAJU ZAŁAMANIA
B. A. PARIS
WYDAWNICTWO ALBATROS
ROK: 2018
STRON: 352

1 komentarz:

  1. "Na skraju załamania" to faktycznie jedna z najlepszych książek tego roku. Świetny thriller, który trzyma w napięciu, zmusza do myślenia i po prostu chce się go czytać. Polecamy wraz z Tobą! :)

    OdpowiedzUsuń

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,