poniedziałek, 23 października 2017

PAMIĘTNIK DIABŁA - Adrian Bednarek

 

Zaglądając do psychiki mordercy, widzi się nie tylko zło, jakie ma ochotę wyrządzić, ale i to, którym go dotknięto. Dostrzegając w nim człowieka, zauważyć można w jego umyśle rany tak głębokie, jak te, które sam zadaje. Efekt jego "pracy" mrozi krew w żyłach i sprawia, że chciałoby się zafundować mu identyczną rzeź, a mimo to obserwując jego życie, przygotowania do "polowań" i emocjonalną wojnę jaką toczy w sobie, człowiek darzy go sympatią. Snobistyczny Kuba Sobański lubiany jest przez wielu i toczy na pozór normalne życie, w którym znalazło się miejsce na kobietę, znajomych, studia i hobby. To ostatnie zdecydowanie odbiega jednak od normy, gdyż sprowadza się do kolekcjonowania ofiar i ich strachu. Wybiera młode, szczupłe, ciemnowłose dziewczyny - idealne, by ukarać je za swoją przeszłość. Jako jego typ, przyznać muszę, że się polubiliśmy, mimo brutalności, którą pomieścił jego pamiętnik. Pamiętnik Diabła.

Patrząc na mordercę widzimy usposobienie zła, które powinno zniknąć z tego świata i w swoim cierpieniu dorównać jego ofiarom. Nikt jednak nie zastanawia się nad tym, kto i w jakich okolicznościach to zło w nim zaszczepił. Nikt nie myśli o tym, że potrzeba krzywdzenia mogła zrodzić się z hodowanego przez lata bólu i strachu. Widzimy jedynie świeże ofiary. Te leżące w kałuży krwi, obdarte ze skóry, pokaleczone i martwe. Rany w psychice autora tego "dzieła" nie są widoczne gołym okiem. O pokiereszowanej duszy dowiedzieć można się jedynie z "pamiętnika" mordercy.


Kuba sam opowiada swoją historię i próbuje przy tym zachować szczerość. Przyznaje się do swojej ciemnej strony, mrocznych myśli i podwójnego życia. Wychodzi do ludzi - na zajęcia, imprezę i polowanie. Prowadzi obserwację, obmyśla plan i atakuje. Karmi się przerażeniem ofiar, w którym momentami widzi kata. Zabija w sposób drastyczny, a mimo to sprawia, że chce się z nim spędzać czas.

Ten nieludzki Diabeł, nazywany Rzeźnikiem Niewiniątek, jest świetnie skonstruowaną przez Adriana Bednarka postacią. Ma więcej niż dwie twarze, przez co toczy nieustanną walkę z sobą. Stara się opierać pokusie, uciekać przed wspomnieniami i szukać zemsty. Próbuje mordować tak, by nie zostawiać śladów. Wystarczająco bowiem nosi ich w sobie od wielu lat.Pamiętnik Diabła otwiera serię o Kubie Sobańskim i zaprasza nie tylko do spływającego krwią Krakowa, ale i do świata mordercy - tego widocznego dla otoczenia i tego, w którym znajduje się jedynie on i jego ofiary.

Znalezione obrazy dla zapytania adrian bednarek 


PAMIĘTNIK DIABŁA
Adrian Bednarek
Seria: Kuba Sobański
Kolejne tomy: Proces Diabła | Spowiedź Diabła
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 440

Wszystkie potencjalne ofiary (i nie tylko) spotkać się mogą z "ojcem Diabła" (albo samym diabłem - zależy jak spojrzeć) na Targach Książki w Krakowie 27 października ( piątek ) o godzinie 17.00.
W tej okolicy Kuba jeszcze żadnej nie zabił. Chyba. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twoje zdanie jest mile widziane.
Pozdrawiamy,