Patrząc na mordercę widzimy usposobienie zła, które powinno zniknąć z tego świata i w swoim cierpieniu dorównać jego ofiarom. Nikt jednak nie zastanawia się nad tym, kto i w jakich okolicznościach to zło w nim zaszczepił. Nikt nie myśli o tym, że potrzeba krzywdzenia mogła zrodzić się z hodowanego przez lata bólu i strachu. Widzimy jedynie świeże ofiary. Te leżące w kałuży krwi, obdarte ze skóry, pokaleczone i martwe. Rany w psychice autora tego "dzieła" nie są widoczne gołym okiem. O pokiereszowanej duszy dowiedzieć można się jedynie z "pamiętnika" mordercy.
Kuba sam opowiada swoją historię i próbuje przy tym zachować szczerość. Przyznaje się do swojej ciemnej strony, mrocznych myśli i podwójnego życia. Wychodzi do ludzi - na zajęcia, imprezę i polowanie. Prowadzi obserwację, obmyśla plan i atakuje. Karmi się przerażeniem ofiar, w którym momentami widzi kata. Zabija w sposób drastyczny, a mimo to sprawia, że chce się z nim spędzać czas.
Ten nieludzki Diabeł, nazywany Rzeźnikiem Niewiniątek, jest świetnie skonstruowaną przez Adriana Bednarka postacią. Ma więcej niż dwie twarze, przez co toczy nieustanną walkę z sobą. Stara się opierać pokusie, uciekać przed wspomnieniami i szukać zemsty. Próbuje mordować tak, by nie zostawiać śladów. Wystarczająco bowiem nosi ich w sobie od wielu lat.
Pamiętnik Diabła otwiera serię o Kubie Sobańskim i zaprasza nie tylko do spływającego krwią Krakowa, ale i do świata mordercy - tego widocznego dla otoczenia i tego, w którym znajduje się jedynie on i jego ofiary.
PAMIĘTNIK DIABŁA
Adrian Bednarek
Seria: Kuba Sobański
Kolejne tomy: Proces Diabła | Spowiedź Diabła
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 440
Wszystkie potencjalne ofiary (i nie tylko) spotkać się mogą z "ojcem Diabła" (albo samym diabłem - zależy jak spojrzeć) na Targach Książki w Krakowie 27 października ( piątek ) o godzinie 17.00.
W tej okolicy Kuba jeszcze żadnej nie zabił. Chyba. :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz